Знати, щоб пам’ятати

Україна багата на дати - урочисті і скорботні. Ми плекаємо справжніх  патріотів, а говорячи про патріотизм,  маємо на увазі любов до рідної землі, народу і мови, готовність захищати її, прославляти, пишатися нею. 


Перший урок "Україна - єдина країна"
Новий навчальний рік у нашій школі розпочався з проведення уроку, присвяченого темі: "Україна – єдина країна". Основний зміст першого уроку був спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу.

Річниця завершення Другої світової війни
2 вересня 1945 року після 6 років запеклих боїв, які від травня 1945 року перемістилися з Європи на Далекий Схід, офіційно закінчилася Друга світова війна – підписано Акт капітуляції Японії. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в її перебіг і завершення війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.


26 вересня  -  150 років від дня народження Михайла Грушевського

Українське державотворення та наука розпочалися з нього. Саме Грушевський вписав українців в історію, за його пропозицією гербом УНР було затверджено тризуб, а з-під пера видатного українського діяча вийшло близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії та фольклору. Головою Центральної Ради Української Народної Республіки Грушевського обирали заочно. Його буквально носили на руках, та поміж тим, весь час писали до НКВС численні доноси. Сьогодні їх нараховують близько 9 томів.



День міста
29 вересня 2016 року Нікополь відсвяткував свій 377-й день народження. З нагоди свята учні нашої   школи долучилися до виставки макетів "Місто майбутнього" і представили свою творчу роботу під назвою "Рідне місто в долонях Дніпра".

14 жовтня - День захисника України
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.
Відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України” від 23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначатиметься на державному рівні.

14 жовтня - День українського козацтва
День українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.


9 листопада - день пам’яті преподобного Нестора Літописця
Головним подвигом життя преподобного Нестора було складання до 1112-1113 років "Повісті временних літ". "Ось повісті временних літ, звідки і пішла Руська земля, хто в Києві почав вперше княжити і звідки Руська земля стала ", - так з перших рядків визначив мету своєї праці преподобний Нестор.

21 листопада - День Гідності і Свободи України
21 листопада з метою  донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору в нашій школі пройшли позакласні заходи з відзначення Дня Гідності і Свободи.

22 листопада - День памяті жертв Голодоморів
З 17 по 21 листопада в нашій школі пройшли заходи, присвячені вшануванню мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у 33-му – непереможні сьогодні!»

7 грудня - День місцевого самоврядування
День місцевого самоврядування це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних, міських голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дійовим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. Становлення самоврядних традицій - особлива сторінка в історії українського державотворення. Сьогодні, після численних трансформацій місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову. 


Єдина виховна година «Україна - єдина країна» з нагоди 96-ої річниці Соборності України
Історія будь-якого народу містить періоди та дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.


Відзначення подвигу героїв бою під Крутами
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.


День звільнення міста Нікополя від нацистських загарбників
8-го лютого 1944 року наше місто визволили від німецьких окупантів.
Окупація Нікополя тривала два з половиною роки. Німецькі окупанти на нашій території відстроювали марганцеві шахти та добували руду для промисловості Німеччини. За деякими даними, сам Гітлер називав втрату цього району першим кроком до програшу у війні.
Наступ  військ з метою ліквідації Нікопольського плацдарму ворога почався 30 січня 1944 року. А ввечері 7 лютого 4-й Український фронт повністю очистив від ворожих військ нікопольській плацдарм і 8 лютого разом з частинами 3-го Українського фронту звільнив місто Нікополь. З тих пір минуло чимало часу. Проте спогади живуть в серцях очевидців та учасників війни.




15 лютого – День виведення радянських військ з Афганістану
Двадцять шість років тому останній солдат покинув землю цієї ісламської країни. Війна в Афганістані тривала протягом 10 років (з 1979 по 1989 рр.).  Афганська війна ще довго буде нагадувати про себе, поки живі матері й батьки, які втратили синів. Вона буде жити в пам’яті дітей, які виросли без батька.


20 лютого - День пам`яті Героїв Небесної Сотні
« І мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам, синам..»


Всеукраїнський тиждень права
Згідно річного плану роботи школи в напрямку правового виховання підростаючого покоління, з метою формування в учнів міцних правових знань, уміння використовувати теоретичні знання в різних життєвих ситуаціях, розвитку умінь аргументовано висловлювати свої думки, виховання почуття відповідальності за свої вчинки з 8 по 15 грудня в нашій школі  пройшов Всеукраїнський тиждень права.


Річниця депортації кримських татар
18 травня в школі пройшов єдиний урок, присвячений 71-й річниці депортації кримських татар: "Депортація кримських татар - вплив на долю майбутніх поколінь."


День пам`яті та примирення

8 травня в Україні Указом Президента запроваджена нова пам'ятна дата – День пам'яті та примирення.
Нова пам'ятна дата встановлюється для "вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих". У цей день у школі пройшли заходи, присвячені цій даті: єдина виховна година "Пам`ятаємо! Перемагаємо!", флешмоб і покладання квітів біля пам’ятника робітникам Нікопольського Південнотрубного заводу, загиблим під час  війни та пам’ятного знаку на честь 206-ї стрілкової дивізії.




Міський семінар "Через творчість до життєвої компетентності"
Мета семінару. Показати варіативну роботу учнів, яка спрямована під керівництвом вчителя на створення власних проектів;формування вміння збирати та систематизувати матеріал відповідно до теми, розвивати творчі здібності, художній та естетичний смак учнів; вміння застосовувати здобуті знання на практиці.



6 коментарів:

  1. Творчі діти! Успіхів Вам у роботі!

    ВідповістиВидалити
  2. Залишається позаздрити - бачу, у вашому кабінеті є мультимедійне забезпечення. Дехто про це лише мріє.

    ВідповістиВидалити
  3. Патріотичне виховання - важливий напрямок роботи вчителя історії та класного керівника. Взяти уроки з трагічного минулого нашої держави, щоб не допустити подібного в майбутньому; взяти уроки зі славних сторінок, щоб увіковічити пам`ять про героїв на віки!

    ВідповістиВидалити
  4. Яка робота пророблена... Захоплююсь)

    ВідповістиВидалити