29.11.15

Автопортрет "Я педагог і особистість"

Учитель – людина, яка може робити важкі речі легкими.
Ральф Емерсон
Я вчитель… Безліч разів з гордістю повторюю цю фразу у різних життєвих обставинах!  Але хто такий учитель? Професіонал, який володіє предметом і методикою його викладання? Психолог, який знайшов ключ від дитячих сердець? Так, але цих двох умов недостатньо. Треба любити свою роботу, як би не пафосно звучали ці слова, любити дітей, любити свій предмет.
Кожна професія, звичайно ж, має свої особливості. Але всі майстри мають спільні риси: неординарність особистості, прагнення змінити світ на краще, віра в учнів, бажання працювати дуже багато і заради ідеї, відсутність страху перед визнанням своїх помилок.
Мені пощастило побачити і відчути роботу справжніх майстрів. Всі найдорожчі для мене люди і за професією, і за покликанням вчителі. Я належу до педагогічної династії, загальний педагогічний стаж роботи якої становить більше 100 років, і з кожним роком він збільшується. Простягнулася незрима, але міцна ниточка, що зв'язує воєдино кілька поколінь.
Переді мною ніколи не стояло питання, ким бути. З дитинства я знала, що буду тільки вчителем: любов до дітей, інтерес до минулого людства визначили мою професію. Я хотіла стати вчителем, незважаючи на те, що знала, наскільки буде нелегким цей шлях. Але в мені завжди жила і живе впевненість: поруч люди, які підтримають; поруч наставники, які навчать; поруч діти, які зрозуміють.
Життєвий оптимізм, цілеспрямованість, досвід,  які передалися мені від двох поколінь учителів, накладає відбиток, відповідальність, бажання вдосконалюватися в обраній мною справі.
Кожен день у школі – неповторний, його неможливо до кінця передбачити і спланувати. Спільно з дітьми проживаю і переживаю все, що відбувається тут щодня, поєднуючи воєдино творчість у підготовці до уроків і позакласну роботу з предмета. Аналізуючи свою роботу, розумію, що з одного боку знаю достатньо, а з іншого - ще багато чому належить навчитися, багато чого зрозуміти. Я до цього готова, бо люблю свою професію. Щоб вчити, потрібно постійно вчитися самій.
Учитель - це не професія, це особлива місія, особливий склад душі й розуму, це  відповідальність, самовіддача, терпіння, примножені знаннями, майстерністю, творчим потенціалом.
Я щаслива, бо у мене є можливість знову і знову пізнавати цей незвичайний світ разом зі своїми учнями.
Сьогодні суспільство висуває перед учителем нові вимоги. Сучасний учитель - це організатор діяльності на уроці.  Сучасний учитель - учитель-дослідник, науковий керівник учнів. Я прагну йти в ногу з часом і відповідати тим вимогам, які ставить переді мною  ХХІ століття.
Вчити дітей і одночасно вчитися самому, щоб нове покоління відчувало в мені  людину, яка  живе їх інтересами.

6 коментарів:

  1. Ніколи не задумуємося,що вчителі теж були дітьми.

    ВідповістиВидалити
  2. успіхів вам у вашій нелегкій роботі!

    ВідповістиВидалити
  3. Було дуже цікаво, корисно! Дякую Вам! Успіхів, наснаги, творчих злетів і вдячних учнів! Ще раз успіхів!!!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, дуже приємно чути від незнайомої людини такі щирі слова! Вам усього найкращого!

      Видалити